Saturday, November 30, 2013

Ny video!

Saturday, November 30, 2013


Yay ni har jag äntligen fixat ett till Youtube-video. Det känns riktigt bra att jag har kommit i gång och äntligen börjat göra små korta videos. 

Ett problem som säkert många har stött på:



Wednesday, November 27, 2013

Sunday, November 24, 2013

Friday, November 22, 2013

Thursday, November 21, 2013

Sunday, November 17, 2013

Videos

Sunday, November 17, 2013
Jag har länge funderat på och göra egna videos och lägga upp på  Youtube, men jag har kommit på vad jag ska prata om...nu så har jag kommit på att jag kan göra videos där jag ger tips om olika saker  i Photoshop. Det kommer vara väldigt korta väldigt enkla saker, sedan får jag se om jag går över till mer avancerade saker. Tidigare har jag get tips på olika saker i Photoshop. Klicka här för att komma till sidan. 

Låter det bra?

Sunday, November 10, 2013

Wednesday, November 6, 2013

Cool!! :D

Wednesday, November 06, 2013





När jag kom ut från kontoret fick jag se en sådan här dräkt. Jag blev riktigt skrämd först för jag fattade inte vad det var. När jag kom hem var jag tvungen att kolla upp dräkten på Youtube då hittade jag denna videon. Jag tycker den är så himla cool.

Sunday, November 3, 2013

Varför då???

Sunday, November 03, 2013
Det är kanske lite typsikt mig att en undra över en sådana här sak...men varför?!! Varför skriver dom att det kommer Stjärnornas krig och sedan Star Wars....och Star Wars... Varför heter inte den första också Star Wars? Finns det någon speciell anledning? Är det något dom vill förklara eller vad är det som pågår?

Någon som vet? Eller har ett tanke om varför det är så?

Saturday, November 2, 2013

Friday, November 1, 2013

Känsla!

Friday, November 01, 2013


Förra fredagen så var jag ock såg filmen Gravity. Jag var väldigt tvecksam och skeptisk mot filmen, men till slut så gick jag med på att se den. Det ångrar jag verkligen nu i efterhand. Den var speciell, eftersom den nästan bara utspelar sig i rymden, den känns lite som ett fps spel ibland. Man får höra hennes hjärtlag, det ger mycket att få höra det. I stora delar av filmen är hon helt själv ute i rymden, det kan låta lite tråkigt men den är väldigt spännande. Den är riktigt bra gjord, man märker att den passar bra i 3D, även fast inte jag såg den i 3D. Så detta är en film jag verkligen kan rekommendera om man vill se något utöver det vanliga.

Jag ger filmen 4,5 av 5 i betyg.


Är det någon som har sett den?

Random

randomposts

Recent

recentposts